Transmisje Mszy Świętej:
   - niedziele i święta: 
               10:00  19:30
   - dzień powszedni: 
               18:00
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX Niedziela Zwykła, 17.10.2021

 

Dzisiaj w Katedrze Wawelskiej uroczyste rozpoczęcie prac synodu na poziomie diecezjalnym.

 

Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec dla wszystkich po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 przez wszystkie dni tygodnia.

 

W poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty.

 

W środę Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej i Miasta Krakowa.

 

Spotkanie dla rodziców uczniów klas VII przygotowujących się w naszej parafii do bierzmowania odbędzie się w środę 20.10 o godz. 19.30 w kościele.

 

W piątek Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona województwa Małopolskiego.

 

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii odbędzie się w poniedziałek 25.10 o godz. 19.15 w kościele.

 

Bóg zapłać za ofiary przeznaczone dzisiaj na cele gospodarze w parafii.

 

Kartki na wypominki oraz Msze św. zbiorowe w Dzień  Zaduszny wyłożone są z tyłu kościoła. Czytelnie wypełnione można składać u duszpasterzy.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy św. Marię Więcław i Tadeusza Cholewa. Wieczny odpoczynek...

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła, 10.10.2021

 

 Obchodzimy dzisiaj XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Wsparcie programu stypendialnego niezamożnej młodzieży można dokonać także i w naszej parafii wrzucając datki do oznaczonej skrzyni z tyłu kościoła lub do puszek wolontariuszy. Oaza zaprasza na papieskie kremówki, które znajdziecie przy wejściu do kościoła.  

 

Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec dla wszystkich po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 przez wszystkie dni tygodnia.

 

W środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W środę ostatnia procesja fatimska w 13 – sty dzień miesiąca po wieczornej Mszy św.

 

W czwartek Dzień Edukacji Narodowej. Do modlitwy w intencji naszych nauczycieli i wychowawców zapraszam podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 

W piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

 

W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

 

W sobotę zapraszamy na koncert „Viva Polonia”. Patriotyczne i operowe pieśni polskich i norweskich kompozytorów w profesjonalnym wykonaniu chóralnym zabrzmią w naszym kościele w najbliższą sobotę o godz. 16.15. Szczegóły na plakacie.

 

W przyszłą niedzielę (17.10.2021 r.) we wszystkich biskupich Katedrach uroczystości inauguracyjne otwartego w Rzymie XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów pod hasłem „Ku Kościołowi  synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.

 

Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczymy na cele gospodarcze w parafii.

 

Kartki na wypominki oraz Msze św. zbiorowe w Dzień  Zaduszny wyłożone są z tyłu kościoła.

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII Niedziela Zwykła, 3.10.2021

 

 Rozpoczęliśmy październikowe nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec dla wszystkich po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 przez wszystkie dni tygodnia.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

 

We wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

 

W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Tradycyjna różańcowa procesja do pięciu ołtarzy zostanie odprawiona w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

 

W sobotę wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje w pierwszą niedzielę miesiąca za wsparcie dożywiania dzieci w szkołach i pomoc potrzebującym. Ofiary składać można do oznaczonej, czarnej skrzyni z tyłu kościoła.

 

Zwyczajem poprzednich lat, młodzież oazowa w Dzień Papieski rozprowadzać będzie słodkie kremówki. (świadectwo Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia).

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Józefę Skórka, Dorotę Wojas i Barbarę Batko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

Ogłoszenie społeczne

 

Pokazaliśmy jako lokalna społeczność, że potrafimy wygrywać, zdobywając Wielki Plac Zabaw przy szkole przy ul. Dobczyckiej. Tym razem w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa możemy głosować na projekt „Sportowa Malborska”.  Społeczność Szkoły przy ul. Malborskiej prosi o Wasze głosy na projekt nr. 31. Mogą tu powstać atrakcyjne urządzenia sportowe na terenie boiska, dostępne także dla okolicznych mieszkańców. Głosowanie do 10 października na www.budzet.krakow.pl lub w Bibliotece przy ul. Sławka 10. Głosować mogą dorośli i dzieci.                          

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI Niedziela Zwykła, 26.09.2021

 

W poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej komunii w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 27.09  o godz. 19.00.

 

We wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika. W Katedrze uroczystość patronalna.

 

W środę święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

 

W czwartek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 

W piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych w domach w godzinach przedpołudniowych. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

 

Rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec dla wszystkich po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 przez wszystkie dni tygodnia.

 

W sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Pierwszosobotnie nabożeństwo do Matki Boskiej po porannej Mszy św. o godz. 6.30.

 

W pierwszą niedzielę października zapraszamy na Mszę św. dla Żywego Różańca o godz. 8.30. Tradycyjna różańcowa procesja do pięciu ołtarzy zostanie odprawiona w czwartek 7.10 we Wspomnienie Matki Boskiej Różańcowej, po Mszy św. o godz. 18.00.

 

Parafialny Zespół Charytatywny poprosi nas w pierwszą niedzielę miesiąca o wsparcie dożywiania dzieci w szkołach i pomoc potrzebującym.

 

Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych z rozdaniem różańców odprawiona zostanie w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Krystynę Rebes, Józefę Kutyła oraz Janinę Leksander-Lipka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ogłoszenie społeczne(czytać do 13.00)

Spacer poznawczo-historyczny. Muzeum Podgórza zaprasza mieszkańców Woli Duchackiej na wyjątkowy spacer poznawczy śladami dworskiej historii dzielnicy. Poznamy niezwykłą historię, niezwykłego miejsca - parku, obszaru, o którego kształt i przyszłość dzielnie walczyli mieszkańcy i miłośnicy Woli oraz historię dworu, a nawet dwóch dworów. Spacer odbędzie się 26 września w niedzielę o 15.30, zbiórka: w altanie nad stawem w parku Duchackim. Zapraszamy.                         

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXV Niedziela Zwykła, 19.09.2021

 

Abp. Marek Jędraszewski niedzielę dzisiejszą ogłosił Dniem Modlitwy za Młodzież. Wsparcie materialne duszpasterstwa młodzieży w naszej diecezji można dokonać wrzucając datki do skarbony z tyłu kościoła.

 

W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

 

Spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII przygotowujących się do bierzmowania w naszej parafii w jutrzejszy poniedziałek, 20.09 o godz. 19.00 w kościele.

 

We wtorek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

 

W czwartek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 

W sobotę XII Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik pod hasłem „Modlitwą różańcową powiążcie Wasze serca”. Program pielgrzymki znajdziecie na plakacie przed Kościołem.

 

Ruch Światło-Życie zaprasza wszystkich chętnych na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego w sobotę 25.09 o godzinie 10.00. Zbiórka o 9.45 przed Kościołem, gdzie rozpoczniemy wszystko Mszą Świętą. Po niej odbędą się pierwsze spotkania w grupach. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież.

 

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej komunii w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 27.09  o godz. 19.00.

 

Ministrantów i kandydatów zapraszamy na sobotnie spotkania grup formacyjnych o godz. 9.00 w sali pod kościołem.

 

Ostatnie wezwanie dla młodzieży z klas VII i VIII chcącej przygotować się do bierzmowania w naszej parafii. Prosimy o wejście na stronę internetową parafii www.wola.xcr.pl i sprawdzenie informacji w zakładce „bierzmowanie”.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Marię Pacyga, Władysława Pacyna i Adama Czarneckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXIV Niedziela Zwykła, 12.09.2021

 

Trwa modlitewne przygotowanie do Odpustu Matki Boskiej Bolesnej. Zapraszamy do nowennowej modlitwy przed Mszą św. wieczorną.

 

W poniedziałek 13-sty dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Chryzostoma. Nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św.

 

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej komunii w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 13.09 o godz. 19.30.

 

We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

W środę, we wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej. W naszej parafii przeżywamy odpustową uroczystość. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie o. Mariusz Mazur CR, wikariusz prowincjalny. Po Mszy św. procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii.

 

W czwartek wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana.

 

W sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, patrona młodzieży. Z racji tego święta abp. Marek Jędraszewski najbliższą niedzielę ogłosił Dniem Modlitwy za Młodzież. Wsparcie materialne duszpasterstwa młodzieży będzie można uczynić w przyszłą niedzielę wrzucając datki do skarbony z tyłu kościoła.

 

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, zwłaszcza pierwszoklasistów, odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30

 

Ministrantów i kandydatów zapraszamy na sobotnie spotkania grupy o godz. 9.00 w sali pod kościołem.

 

Spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII przygotowujących się do bierzmowania w naszej parafii w poniedziałek 20.09 o godz. 19.00

 

Młodzież z klas VII i VIII chcącą przygotować się do bierzmowania w naszej parafii prosimy o wejście na stronę internetową parafii www.wola.xcr.pl i sprawdzenie informacji w zakładce „bierzmowanie”.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Andrzeja Dudkę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

o.Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXIII Niedziela Zwykła, 5.09.2021

 

Po wakacyjnej przerwie powróciliśmy do normalnego porządku w liturgii i funkcjonowaniu kancelarii parafialnej.

 

Witamy w naszej parafii o. Janusza Gądka, który po wielu latach pracy w Niemczech podejmie duszpasterskie obowiązki w Ojczyźnie. Zastąpi on w naszym duszpasterskim zespole o. Marka Tomskiego, który od września podjął pracę w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Sulisławicach. Obu Współbraci polecamy Waszej życzliwości i modlitwie.

 

Od poniedziałku (6.09) rozpoczynamy modlitewne przygotowanie do Odpustu Matki Boskiej Bolesnej. Zapraszamy do nowennowej modlitwy przed Mszą św. wieczorną.

 

W środę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

Ruch Światło-Życie (Oaza) zaprasza wszystkie chętne dzieci (po 3 klasie szkoły podstawowej) i młodzież na spotkania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 11.09 o godzinie 10.00 w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do naszej wspólnoty :)

 

Ministrantów i kandydatów zapraszamy na sobotnie spotkania grupy o godz. 9.00 w sali pod kościołem.

 

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej komunii w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 13.09 o godz. 19.30. Z wyprzedzeniem zapowiadamy to spotkanie.

 

Spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII przygotowujących się do bierzmowania w naszej parafii w poniedziałek 20.09 o godz. 19.00

 

Młodzież z klas VII i VIII chcącą przygotować się do bierzmowania w naszej parafii prosimy o wejście na stronę internetową parafii www.wola.xcr.pl i sprawdzenie informacji w zakładce „bierzmowanie”.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje za wsparcie kwesty w pierwszą niedzielę miesiąca na dożywianie dzieci w szkołach oraz pomoc najbardziej potrzebującym. Datki składać można do czarnej, opisanej skarbony, z tyłu kościoła.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Jacka Kaweckiego i  Stanisławę Wójcik.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XXII Niedziela Zwykła, 29.08.2021

 

Msza święta przy kapliczce Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Malborskiej dzisiaj o godz. 16.00

 

Wakacyjny czas dobiega powoli końca.  W środę pierwszy dzień września a wraz z nim początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. z modlitwą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

 

Powracamy do normalnego porządku Mszy świętych. Wraca Msza w niedzielę o godz. 13.00 oraz w tygodniu o godz. 7.30. Kancelaria parafialna od września pracuje w pełnym zakresie godzin.

 

W 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, w środę 1 września na godz. 18.00 zapraszamy wraz z Radą Dzielnicy XI, MDK im. K.I.Gałczyńskiego oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Woli Duchackiej na Mszę świętą w intencji poległych w czasie wojny mieszkańców Podgórza Duchackiego. Weźmy ze sobą biały lub czerwony kwiat, by razem przejść po Mszy św. pod kamień pamięci przy ul. Malborskiej i tam wziąć udział w apelu poległych.

 

W czwartek, pierwszoczwartkowe nabożeństwo z modlitwą o powołania po wieczornej Mszy św.

 

Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych w domach w godzinach przedpołudniowych. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

 

Nabożeństwo pierwszosobotnie po porannej Mszy św. o godz. 6.30.

 

Zespół Charytatywny poprosi nas w pierwszą niedzielę miesiąca o wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii oraz pomoc najbardziej potrzebującym.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Jacka Litwińskiego, Piotra Chmielińskiego i Barbarę Wdowiszewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Ogłoszenie z ostatniej chwili (czytać do 8.30)… w dzisiejszą niedzielę o godz. 10.25 na antenie TVP1 będzie emitowany program z cyklu „Klasztorne smaki”, tym razem u Sióstr Zmartwychwstanek w Stryszawie. Komu czas pozwala niech obejrzy.

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XVIII Niedziela Zwykła, 01.08.2021

 

Wszystkim wypoczywającym składamy życzenia zdrowia, regeneracji sił duchowych i fizycznych oraz bezpiecznego powrotu do swoich domów.

 

Sierpień to miesiąc trzeźwości. Księga trzeźwości wyłożona jest przy ołtarzu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W intencji trzeźwości w naszych rodzinach modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia i Litanią do Przemienienia Pańskiego, pół godziny przed Mszą św. o godz. 18.00.

 

W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

 

W pierwszy czwartek miesiąca, wraz ze Wspólnotą „Barka” modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne po wieczornej Mszy św.

 

W piątek Święto Przemienienia Pańskiego. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.30.

 

Nabożeństwo pierwszosobotnie po porannej Mszy św. o godz. 6.30.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje za każdą złotówkę złożoną do kwestarskiej skarbony w pierwszą niedzielę miesiąca na pomoc potrzebującym.

 

Chcielibyśmy we współpracy z fundacja wyjść z propozycją bezpłatnych zajęć dla osób 50+ (co do zasady, chętnych młodszych także zapraszamy). W ofercie są zajęcia z obsługi urządzeń, sportowe, taneczne czy językowe. Wstępne ankiety znajdują się na stoliku pod chórem. Prosimy osoby zainteresowane o ich wypełnienie i wrzucenie do skrzynki. Proponujemy zostawić numer telefonu u dołu kartki celem ewentualnego kontaktu z naszej strony. Zapraszamy.

 

Kancelaria w sierpniu czynna jest we wtorki od 16.00 do 18.00 i soboty od 8.00 do 10.00. Pilne sprawy kancelaryjne załatwić można po wieczornej Mszy św.

 

Przypominamy o letnich zmianach w programie Mszy Świętych niedzielnych i w tygodniu. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 13.00 a w ciągu tygodnia Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe godziny zostają bez zmian. W okresie wakacyjnym spowiedź w ciągu tygodnia jest możliwa 10 min. przed Mszą św.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii Janusza Sułkowskiego i Marka Hajdus. Wieczny odpoczynek racz imdać Panie…

 

o.Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

XVII Niedziela Zwykła, 25.07.2021

 

Zbliżamy się do półmetku wakacyjnego czasu. Wszystkim wypoczywającym składamy życzenia zdrowia, regeneracji sił duchowych i fizycznych oraz bezpiecznego powrotu do swoich domów.

 

W lipcu zapraszamy, pół godziny przed wieczorną Mszą św., na modlitwę Koronką do Krwi Chrystusa.

 

Błogosławieństwo pojazdów w dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców, dzisiaj po wszystkich Mszach świętych.

 

W poniedziałek wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

 

W czwartek wspomnienie św. Marty.

 

W sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

 

W sobotę zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi i Szpiku oraz ich rodzin do pobliskiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Więcej informacji znajdziecie na plakacie przed kościołem.

 

Parafialny Zespół Charytatywny poprosi nas w pierwszą niedzielę miesiąca o wsparcie kwesty na pomoc potrzebującym.

 

Kancelaria w lipcu i sierpniu czynna jest we wtorki od 16.00 do 18.00 i soboty od 8.00 do 10.00. Pilne sprawy kancelaryjne załatwić można po wieczornej Mszy św.

 

Przypominamy o letnich zmianach w programie Mszy Świętych niedzielnych i w tygodniu. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 13.00 a w ciągu tygodnia Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe godziny zostają bez zmian. W okresie wakacyjnym spowiedź w ciągu tygodnia jest możliwa 10 min. przed Mszą św.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii Stanisławę Stefanowicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

XVI Niedziela Zwykła, 18.07.2021

 

 Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy udanego czasu wypoczynku.

 

W lipcu zapraszamy pół godziny przed wieczorną Mszą św. na modlitwę Koronką do Krwi Chrystusa.

 

W czwartek święto św. Marii Magdaleny.

 

W piątek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

 

W piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

 

W przyszłą niedzielę wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po wszystkich Mszach świętych.

 

Kancelaria w lipcu i sierpniu czynna jest we wtorki od 16.00 do 18.00 i soboty od 8.00 do 10.00. Pilne sprawy kancelaryjne załatwić można po wieczornej Mszy św.

 

Przypominamy o letnich zmianach w programie Mszy Świętych niedzielnych i w tygodniu. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 13.00 a w ciągu tygodnia Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe godziny zostają bez zmian. W okresie wakacyjnym spowiedź w ciągu tygodnia jest możliwa 10 min. przed Mszą św.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii Janusza Dąbrowskiego i Włodzimierza Wolnego. Do modlitwy dołączmy jeszcze o. Tadeusza Kaszubę CR, pracującego przed laty na Woli Duchackiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XV Niedziela Zwykła, 11.07.2021

 

Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy udanego czasu wypoczynku.

 

W lipcu zapraszamy pół godziny przed wieczorną Mszą św. na modlitwę Koronką do Krwi Chrystusa.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

 

We wtorek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta. W trzynasty dzień miesiąca nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św.

 

W czwartek wspomnienie Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

 

W piątek Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Boskiej Szkaplerznej).

 

Zapraszamy do udziału w  zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV, AGD, np. pralki, telewizory, komputery. Zbiórka będzie miała miejsce  do dnia 16 lipca (piątek) do godz. 14.30. Sprzęt można składać w oznaczonym miejscu przy parkingu za kościołem. Przychody z akcji wesprą Polskich Misjonarzy.

 

Dzisiaj przed kościołem kwestuje Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół FAMILIA. Środki z kwesty będą przeznaczone na organizację letniego wypoczynku dla Podopiecznych Stowarzyszenia w sierpniu tego roku.

 

Kancelaria w lipcu i sierpniu czynna jest we wtorki od 16.00 do 18.00 i soboty od 8.00 do 10.00. Pilne sprawy kancelaryjne załatwić można po wieczornej Mszy św.

 

Przypominamy o letnich zmianach w programie Mszy Świętych niedzielnych i w tygodniu. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 13.00 a w ciągu tygodnia Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe godziny zostają bez zmian. W okresie wakacyjnym spowiedź w ciągu tygodnia jest możliwa 10 min. przed Mszą św.

 

Ogłoszenie społeczne. Wesprzyjmy starania społeczności szkoły przy ul. Dobczyckiej w walce o „Wielki plac zabaw”. Głosujmy. Weźmy ulotki rozdawane dzisiaj przed kościołem.

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XIV Niedziela Zwykła, 4.07.2021

 

Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy udanego czasu wypoczynku.

 

W lipcu zapraszamy pół godziny przed wieczorną Mszą św. na modlitwę Koronką do Krwi Chrystusa.

 

We wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

W czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

 

W przyszłą niedzielę 11 lipca będzie kwestować Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół FAMILIA. Środki z kwesty będą przeznaczone na organizację letniego wypoczynku dla Podopiecznych Stowarzyszenia w sierpniu tego roku.

 

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę planowana jest na niedzielę 11.07.2021. Zapisy na wyjazd autokarem z naszej parafii w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach św. Wyjazd z parkingu za kościołem o godz. 6.00.

 

Kancelaria w lipcu i sierpniu czynna będzie we wtorki od 16.00 do 18.00 i soboty od 8.00 do 10.00. Pilne sprawy kancelaryjne załatwić można po wieczornej Mszy św.

 

Przypominamy o letnich zmianach w programie Mszy Świętych niedzielnych i w tygodniu. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 13.00 a w ciągu tygodnia Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe godziny zostają bez zmian.

 

W okresie wakacyjnym spowiedź w ciągu tygodnia będzie możliwa 10 min. przed Mszą św.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje za każdą złotówkę przekazaną dzisiejszej niedzieli na kwestę wspierającą najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Datki składać możemy do skrzyni z tyłu kościoła.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Bogumiłę Depta, Jana Muzyk, Ryszarda Wójtowicz, Wojciecha Grzeszka. Wieczny odpoczynek…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XIII Niedziela Zwykła, 27.06.2021

 

Do końca czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00, modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa. W lipcu zapraszamy pół godziny przed wieczorną Mszą św. na modlitwę Koronką do Krwi Chrystusa.

 

Po latach ofiarnej posługi w zakrystii, s. Stanizja Więcławik CR, emerytowana zakrystianka została skierowana do domu macierzystego sióstr w Kętach. Modlimy się dzisiaj w jej intencji podczas Mszy św. o godz. 10.00

 

We wtorek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00

Pierwszosobotnia modlitwa do Matki Boskie po porannej Mszy o godz. 6.30.

 

W sobotę święto św. Tomasza, Apostoła. Do modlitwy w int. solenizantki
s. Tomaszy, zakrystianki, zapraszam podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 

Doroczna Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę planowana jest na niedzielę 11.07.2021. Zapisy na wyjazd autokarem z naszej parafii w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach św. Wyjazd z parkingu za kościołem o godz. 7.00.

 

Kancelaria w lipcu i sierpniu czynna będzie we wtorki od 16.00 do 18.00 i soboty od 8.00 do 10.00. Pilne sprawy kancelaryjne załatwić można po wieczornej Mszy św.

 

Przypominamy o letnich zmianach w programie Mszy Świętych niedzielnych i w tygodniu. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 13.00 a w ciągu tygodnia Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe godziny zostają bez zmian.

 

W okresie wakacyjnym spowiedź w ciągu tygodnia będzie możliwa 10 min. przed Mszą św.

 

Na dziś w kościołach diecezji krakowskiej ogłoszona jest zbiórka na pomoc pogorzelcom z Nowej Białej. Wsparcie można przekazać w naszym kościele składając datek do czarnej skrzyni kwestarskiej z tyłu kościoła.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Zdzisława Klimek. Wieczny odpoczynek…

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

 

Przypominamy o transmisjach Mszy św. z naszego kościoła na kanale Youtube i na www.radiostudnia.pl. Transmitujemy wszystkie Msze niedzielne oraz w tygodniu Mszę św. o godz. 18.00

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII Niedziela Zwykła, 20.06.2021

 

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 dziękujemy za kończący się rok szkolny i katechetyczny.

 

Do końca czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00, modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa.

 

Z dniem 19 czerwca, arcybiskup Marek Jędraszewski odwołał dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

 

W środę podczas Mszy św. o godz. 19.00, bp. Janusz Mastalski udzieli bierzmowania młodzieży klas VIII w naszej parafii. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

 

W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

Po latach ofiarnej posługi w zakrystii, s. Stanizja Więcławik CR, emerytowana zakrystianka została skierowana do domu macierzystego sióstr w Kętach. Msza św. w jej intencji z podziękowaniem za świadectwo życia i prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo odprawiona zostanie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy

 

Doroczna Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę planowana jest na niedzielę 11.07.2021. Zapisy na wyjazd autokarem z naszej parafii w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach św. Wyjazd z parkingu pod kościołem o godz. 7.00.

 

Kancelaria w lipcu i sierpniu czynna będzie we wtorki od 16.00 do 18.00 i soboty od 8.00 do 10.00. Pilne sprawy kancelaryjne załatwić można po wieczornej Mszy św.

 

W okresie wakacyjnym spowiedź w godzinach wieczornych będzie możliwa 10 min. przed Mszą św.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Janusza Gustab i  Krystynę Kochay. Wieczny odpoczynek…

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

 

Przypominamy o transmisjach Mszy św. z naszego kościoła na kanale Youtube i na www.radiostudnia.pl. Transmitujemy wszystkie Msze niedzielne oraz w tygodniu Mszę św. o godz. 18.00

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 XI Niedziela Zwykła, 13.06.2021

 

 

Przez cały czerwiec po Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa.

 

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

 

W poniedziałek wspomnienie błogosławionych Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

W czwartek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. W „Przytulisku na Malborskiej” u sióstr Albertynek dzień świąteczny.

 

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 zostaną wprowadzeni do posługi liturgicznej nowi kandydaci na ministrantów.

 

Mszę św. dziękczynną za kończący się rok szkolny odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

 

W okresie wakacyjnym spowiedź w godzinach wieczornych będzie możliwa 10 min. przed Mszą św.

 

Przypominamy o transmisjach Mszy św. z naszego kościoła na kanale Youtube i na www.radiostudnia.pl. Transmitujemy wszystkie Msze niedzielne oraz w tygodniu Mszę św. o godz. 18.00

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Władysławę Kękuś, Stanisławę Windak. Wieczny odpoczynek…

 

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 X Niedziela Zwykła, 6.06.2021

 

Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę św. i procesje eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00 do czwartku włącznie.

 

W poniedziałek wspomnienie błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników.

 

We wtorek wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

 

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Z racji uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

Nabożeństwo fatimskie w trzynasty dzień miesiąca, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.

 

Przez cały czerwiec po Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje za każdą złotówkę przeznaczoną na wsparcie kwesty na dofinansowanie obiadów w szkołach i pomoc potrzebującym.

 

Przypominamy o transmisjach Mszy św. z naszego kościoła na kanale Youtube i na www.radiostudnia.pl. Transmitujemy wszystkie Msze niedzielne oraz w tygodniu Mszę św. o godz. 18.00

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Mariana Jagochę. Wieczny odpoczynek…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz